44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 18.12.2022

feature image

Ogłoszenia parafialne 18.12.2022

 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu. Wykorzystajmy ten ostatni tydzień adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na roraty. W piątek o godz. 17.00 – podsumujemy z dziećmi tegoroczne spotkania. W sobotę, w wigilię rano ostatnie roraty.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 harcerze przekażą naszej parafii „Światełko Betlejemskie”, które pozostanie u nas do wigilii.
 3. Nasza parafia uczestniczy w akcji Caritas: „Rodzina – Rodzinie”, i przekazuje każdego miesiąca pomoc potrzebującej rodzinie syryjskiej. Zapraszamy dzisiaj na modlitwę różańcową o godz. 16.15 w intencji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 4. Jesteśmy po rekolekcjach adwentowych. Można zgłaszać jeszcze adresy osób chorych i starszych, którzy chcieliby przed świętami przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię.
 5. Przedświąteczne sprzątanie kościoła, ubieranie choinek i przygotowanie żłóbka, planujemy w środę, czwartek i piątek po mszach wieczornych. Zapraszamy do pomocy wszystkie osoby chętne.
 6. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością a także okazja do pojednania w rodzinie czy sąsiedztwie.
 7. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej zapraszamy na wspólny śpiew kolęd w oczekiwaniu na przyjścia Pana. Pozostałe Msze Św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz w drugi dzień świąt w porządku niedzielnym.
 8. Siostry kończą roznoszenie opłatków do naszych domów, serdecznie dziękują za przyjęcie i miłe spotkania oraz za złożone ofiary. Pozostały jeszcze dwa dni:
  Poniedziałek – 19 grudnia: ul. Kilińskiego, ul. Głowackiego, ul. Pułaskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Konopnickiej, ul. Żeromskiego, ul. Źródlana, ul. Targowa, ul. Św. Floriana, ul. 3 Maja
  Wtorek – 20 grudnia: ul. Północna, ul. Kwiatowa, ul. Łąkowa oraz Załuże
 9. Opłatki oraz świece na stół wigilijny można jeszcze nabyć w zakrystii.
 10. Na Fundusz Ochrony Macierzyństwa przekazaliśmy ofiarę 620 zł. zebraną do puszek w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Do tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego dołączony jest dodatek – „Modlitwa przed wieczerzą wigilijną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram