44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 11.12.2022

feature image

Ogłoszenia parafialne 11.12.2022

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana jest po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, szczególnie mszy św. roratnich a także do rodzinnej modlitwy w domach. Dziś w II niedzielę miesiąca o godz. 16.30 – Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek, 13 grudnia, przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30 podczas której będziemy modlić się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo
  i pokój dla naszej ojczyzny. Udamy się także w procesji na cmentarz – pod pomnik pamięci ofiar stanu wojennego.
 4. Od środy do piątku będą trwały w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Robert Jaśpiński, duszpasterz rodzin z Łodzi. Msze św. przez te trzy dni rekolekcyjne: o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Spowiedź w piątek od 9.30 i od 16.30. Przyjadą zaproszeni kapłani z dekanatu. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tego czasu duchowego przygotowania na Boże Narodzenie. Można zgłaszać adresy osób chorych, którzy chcieliby przed świętami przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św.
 5. W tym tygodniu siostry będą roznosić opłatki do naszych rodzin w następującym porządku (od godz. 9.30):
  Poniedziałek – 12 grudnia: ul. Narutowicza, ul. Wąska, ul. Szkolna, ul. Kazimierza W., ul. Norwida, ul. Krótka, ul. Reymonta, ul. Kochanowskiego, ul. Polna, ul. Skryta,
  Wtorek –  13 grudnia: Kolonia Szczercowska, Grudna, ul. Strumykowa, ul. Tenusa, ul. Malinowa
  Środa – 14 grudnia: ul. Piotrkowska, ul. Cmentarna,
  Czwartek – 15 grudnia: Trakt Puszczański, Zagadki
  Piątek – 16 grudnia: ul. Cicha, Szubienice, Żabczanka, Podżar, Lubośnia, Józefina
  Sobota – 17 grudnia: Rudzisko, Marcelów
 6. W dzisiejszą niedzielę odbywa się przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Centrum Służby Rodzinie w Łodzi udziela pomocy materialnej, psychologicznej i prawnej ubogim matkom w ciąży i z małymi dziećmi. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 8. Parafia nasza otrzymała podziękowania od Ks. Proboszcza z Dunajowiec z Ukrainy następującej treści: „Pragniemy z serca podziękować Księdzu, Siostrom Franciszkankom Misjonarkom Maryi pracującym w Waszej parafii oraz wszystkim parafianom ze Szczercowa za pomoc humanitarną, którą otrzymaliśmy od Was. Jest ona przekazywana ludziom cierpiącym z powodu wojny na Wschodzie i Południu Ukrainy. Jesteśmy wdzięczni wszystkim Polakom za ogromne braterskie wsparcie duchowe i materialne w tak trudnym dla nas czasie.” (ks. Wiaczesław Grumnicki, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Dunajowcach)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Previous Post :   
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram