Ogłoszenia parafialne 4.12.2022

Ogłoszenia parafialne 4.12.2022

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy także Uroczystość odpustową – czcimy św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, naszą patronkę i oddajemy się jej wstawiennictwu. Sumie odpustowej będzie dziś przewodniczył ks. arcybiskup Władysław Ziółek. Jednocześnie już po raz 23. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarami złożonymi do puszek.
  2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo eucharystyczne po Mszy Św. o godz. 10.00.
  3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Św. roratnich: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci oraz we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy z zapalonymi lampionami.
  4. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. tego dnia: o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Zachęcamy także do modlitwy w południe od godz. 12.00 do 13.00 w ramach Godziny Łaski. Matka Boża w czasie jednego z objawień powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci”. Zapraszamy na wspólną modlitwę do kaplicy sióstr bądź do osobistej modlitwy w domu. Tego dnia na Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.
  5. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w przyszłym tygodniu: środa, czwartek i piątek. Choć dzień spowiedzi rekolekcyjnej przewidziany jest w piątek – 16 grudnia , to już teraz zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej.
  6. Siostry roznoszą do naszych domów opłatki na stół wigilijny w następującym porządku (od godz. 9.30)
    Poniedziałek 5 grudnia: ulice: Klonowa, Jarzębinowa, Wiśniowa, Akacjowa, Lipowa, Kopernika, 11 Listopada i Polskiego Sierpnia
    Wtorek 6 grudnia: Kozłówki, ulice: Piaskowa, Leśna, Południowa, Bednarze i Brzezie
    Środa 7 grudnia: Podklucze
    Piątek 9 grudnia: Niwy
  7. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  8. Składamy podziękowanie za złożone dziś w ramach tacy gospodarczej ofiary.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w której znajdziemy wiele wartościowych treści pomagających właściwie przeżywać czas Adwentu.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Wojciech Basiński l. 58 z Podklucza i Henryka Lewińska l. 91 z ul. Zachodniej. Polećmy tych zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…