44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 27.11.2022

feature image

Ogłoszenia parafialne 27.11.2022

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.15 na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
 2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Będzie mu towarzyszyło hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. To wezwanie, aby uświadomić sobie na nowo, że Kościół jako dzieło Bosko-ludzie stanowi misterium, którego nie sposób ogarnąć rozumem, i dlatego „domaga się wiary”.
 3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie. W naszym kościele będą one odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 ze szczególnym udziałem dzieci a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00 rano. Na sobotnie roraty zapraszamy młodzież. Przynośmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 4. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą i nawrócenia. Rekolekcje Adwentowe odbędą się od 14 do 16 grudnia.
 5. W najbliższą środę, 30 listopada, przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. Na nowennie i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
 6. Bardzo ważną rolę w życiu naszej wiary odgrywa Słowo Boże. W naszej parafii, w sobotnie wieczory, odbywają się spotkania dla osób pragnących pochylić się nad czytaniami niedzielnej Liturgii Słowa. Od najbliższego czwartku rozpoczynamy spotkania biblijne, aby jeszcze bardziej poznawać i pokochać Pismo św. Zapraszamy chętnych po Mszy św. wieczornej do salki Domu parafialnego.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  – w czwartek: Godzina Święta i modlitwa o nowe powołania oraz o uświęcenie kapłanów od godz. 16.00.
  – w piątek: odwiedzimy chorych przed południem, a od godz. 15.00 adoracja, którą zakończymy nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej.
  – w sobotę: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Roratach rano.
 8. W przyszłą niedzielę 4 grudnia w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Serdecznie zapraszamy do uczczenia naszej patronki. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. arcybiskup senior Władysław Ziółek. Tego dnia swoje imieniny obchodzą siostry Barbary. W ich intencji będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 10.00.
 9. Siostry rozpoczynają roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny według następującego porządku: (od godz. 9.30)
  28 listopada – poniedziałek – ul. Mickiewicza
  29 listopada – wtorek – ul. Praga, Kościuszki, Kościuszki pod lasem
  30 listopada – środa – ul. Częstochowska, ul. Rzeczna
  1 grudnia – czwartek – ul. Kącik, ul. Wschodnia, ul. Mokra, ul. Słoneczna,
  2 grudnia – piątek – ul. Piłsudskiego (cała), ul. Zachodnia, ul. Łaska
 10. Możemy wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Te świece już na stałe wpisują się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.
 11. Za tydzień, drugą niedzielę Adwentu przeżywać będziemy jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za dary przekazane narodowi ukraińskiemu, które wczoraj wyruszyły bezpośrednio do potrzebujących.
 12. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam lepiej przeżywać czas adwentu. W Gościu Niedzielnym – Kalendarz Ścienny na 2023 rok z wizerunkami polskich świętych. Dla prenumeratorów nowy numer Różańca i Tak Rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram