Ogłoszenia parafialne – 21 maja 2017 r.

1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  1. Dziś dzieci z czwartych klas przeżywają swoją Rocznicę I Komunii św.
  1. Zapraszamy na poświęcenie odnowionej kapliczki św. Jana Nepomucena – dzisiaj o godz. 15.00 przy ul. Kącik.
  1. Od jutra, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących na świecie.
  1. W środę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach.
  1. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  2. Zbliża się XXII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Łódzkiej do Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach – w najbliższą sobotę – 27 maja. Uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański. Po homilii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, do którego zaproszone są wszystkie małżeństwa niezależnie od stażu. Organizujemy wspólny wyjazd na tę pielgrzymkę – prosimy chętnych o zgłaszanie się w kancelarii.
  1. Wczoraj odbyły się święcenia diakonatu, a w najbliższy czwartek 7 alumnów WSD w Łodzi przyjmie święcenia kapłańskie. Otoczmy nowowyświęconych naszą modlitwą.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostry zakonne z miejscowości Bar na Ukrainie. Przeprowadzą one zbiórkę ofiar na remont klasztoru.
  1. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek w ramach pomocy Syryjczykom w akcji Rodzina – Rodzinie, w którą włączyła się nasza parafia. Serdecznie dziękujemy za ten dar serca.
  2. Prasa Katolicka poleca ciekawe artykuły. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. o matkach wielkich Polaków. Niedziela prezentuje sylwetki naszych nowych diakonów i kandydatów do święceń kapłańskich.