Ogłoszenia parafialne – 14 maja 2017 r.

1. Dziś radosny dzień w naszej parafii. Osiemdziesięcioro dzieci przystępuje do I Komunii św. Rozpoczyna się dla nich Biały Tydzień – czas wdzięczności za obecność Jezusa Eucharystycznego w sercu. We wtorek udajemy się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.
  1. Dzisiaj o godz. 16.00 rozpoczną się w Parznie uroczystości archidiecezjalne z racji przypadającej 15 maja kolejnej rocznicy urodzin sługi Bożej Wandy Malczewskiej.
  1. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, żyjącego na przełomie XVI i XVII wieku, kapłana i męczennika.
  1. W przyszłą niedzielę 21 maja na mszy św. o godz. 10.00 swoją Rocznicę Komunii św. przeżywać będą uczniowie klas IV. Spowiedź dla nich w sobotę o godz. 10.00.
  1. Zapraszamy na poświęcenie odnowionej kapliczki św. Jana Nepomucena przy ul. Kącik w niedzielę 21 maja o godz. 15.00.
  1. Przekazujemy informację o bezpłatnych badaniach w kierunku osteoporozy – gęstości kości. Badania odbędą się w czwartek 18 maja w godz. 9.00 – 16.00. Zapisy prowadzi Apteka Dar Zdrowia przy Pl. św. Floriana
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą. Oddanie do użytku nowych schodów wejściowych do naszego kościoła planowane jest na połowę czerwca.
  1. W prasie katolickiej znajdziemy wiele interesujących artykułów dotyczących naszej wiary. Zachęcamy do nabycia i lektury.
  1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Rośczak i Krzysztof Majcherek. Wieczny odpoczynek…