Ogłoszenia parafialne 25 września 2022 r.

Ogłoszenia parafialne 25 września 2022 r.

1. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach. Z racji czwartej niedzieli miesiąca – nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 16.15.
  2. We wtorek, 27 września, przypada Światowy Dzień Turystyki. A z naszej parafii o godz. 6.00 wyrusza pielgrzymka szlakiem polskich błogosławionych i świętych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
  3. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. W tym roku zgromadzimy się na wspólną modlitwę na parkingu przy cmentarzu.
  4. W ostatnią środę miesiąca na nowennie i Mszy św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych.
  5. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
  6. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński.
  7. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele o 16.15.
  8. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, patronkę misji. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną. Swoje imieniny obchodzi s. Teresa. W Jej intencji będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 18.00.
  9. Pan Kościelny Wojciech obchodzi w tym roku jubileusz 25 lecia pracy w naszej parafii. Z tej racji chcemy Mu podziękować za Jego ofiarną posługę w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.
  10. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na spotkanie Rodziny Różańcowej w niedzielę 2 października. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.30. Zapisy chętnych u p. Pelagii Pietruszki.
  11. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym dodatek poświęcony Armii Krajowej, Niedziela podejmuje temat działania aniołów w naszym życiu wiary.
  12. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Zenona Baranowicza. Niech miłosierny Bóg da mu udział w światłości wiekuistej. Wieczny odpoczynek…