44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 11 września 2022 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 11 września 2022 r.

 1. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 16.30.
 2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy wspominali św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. Na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom klas pierwszych rozpoczynającym naukę.
 3. We wtorek, 13 września, nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Ukrainę – duchowe wsparcie dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców.
 5. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.
 6. W nowym roku szkolnym rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia sakramentów: Eucharystii (I Komunia św.) i bierzmowania. Msza św. i spotkanie dla uczniów klas III i dla ich rodziców w przyszłą niedzielę 18 września o godz. 10.00. Wszystkich kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas VII, VIII i pierwszych klas szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 i na spotkanie.
 7. W miniony czwartek przeżywaliśmy uroczystość odpustową Narodzenia NMP połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony. Serdecznie dziękujemy za modlitwę podczas 40 – godzinnego nabożeństwa adoracyjnego oraz za liczny udział w Sumie odpustowej. Dziękujemy szczególnie tym, którzy włożyli niemały trud w przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych, upiekli chleby i ciasta, którymi podzielili się wszyscy uczestnicy liturgii. Dziękujemy asyście, chórowi i strażakom.
 8. Zapraszamy do włączenia się w działalność grup, które istnieją przy naszej parafii: schola dziecięca – „Boże Nutki” spotyka się w soboty o godz. 11.00, schola młodzieżowa o godz. 13.30, Liturgiczna Służba Ołtarza – ministranci mają swoje zbiórki w soboty o godz. 10.00. W soboty wieczorem spotykają się osoby rozważające Pismo święte a także odbywają się spotkania formacyjne dla młodzieży.
 9. Parafia nasza organizuje dwudniową pielgrzymkę autokarową śladami polskich świętych i błogosławionych do Świętej Wody, Sokółki, Różanegostoku, Suchowoli, Białegostoku, Zuzeli i Niepokalanowa w dniach 27 i 28 września. Zapisy w kancelarii.
 10. Ekumeniczna Szkoła Biblijna oraz Szkoła Katechistów w Łodzi kontynuują swoją działalność i zapraszają chętnych do pogłębienia życia chrześcijańskiego.
 11. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą. Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Do tygodnika Niedziela dołączony jest drugi numer nowego pisma: „Bliżej życia z wiarą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram