44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 4 września 2022 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 4 września 2022 r.

  1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego, pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Św. o godz. 10.00.
  2. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP. W naszej wspólnocie parafialnej – uroczystość odpustowa. W polskiej tradycji znane jako święto Matki Bożej Siewnej, a więc okazja by podziękować za tegoroczne zbiory oraz polecić Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej nowe zasiewy. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.00. W tym roku będzie jej przewodniczył ks. Wojciech Anglart. Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych i chlebów, którymi podzielimy się na zakończenie uroczystości. We wtorek i środę przeżywać będziemy 40 – to godzinne nabożeństwo adoracyjne w ramach duchowego przygotowania do odpustu (…) Zachęcamy do włączenia się w modlitwę adoracyjną według zaproponowanego porządku i do licznego udziału w uroczystościach odpustowych. Tego dnia porządek mszy św. niedzielny. Poświęcenie ziarna do siewu podczas każdej mszy św. Dzieci i młodzież zapraszamy w dzień odpustu na mszę św. o godz. 17.00.
  3. Po wakacjach wznawiamy w tygodniu msze św. o godz. 7.30 i 17.30. Kancelaria parafialna jest czynna od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00 (w soboty tylko przed południem). W niedzielę na msze św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie dzieci, które będą tradycyjnie otrzymywać obrazki związane z niedzielną Ewangelią, na godz. 17.00 zapraszamy młodzież. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W czwartki o godz. 19.00 ma swoje próby chór parafialny. W soboty spotykają się schole parafialne: dziecięca „Boże Nutki” o godz. 11.00 i młodzieżowa o godz. 13.30. Ministranci mają swoje zebrania w soboty o godz. 10.00.
  4. Jeszcze raz witamy serdecznie w naszej parafii nową siostrę organistkę: Ałłę Dembrowską, która pochodzi, tak jak s. Jana z Ukrainy.
  5. Parafia nasza organizuje dwudniową pielgrzymkę autokarową śladami polskich świętych i błogosławionych do Świętej Wody, Sokółki, Suchowoli, Różanegostoku, Białegostoku, Zuzeli i Niepokalanowa w dniach 27 i 28 września. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W bieżących numerach przeczytamy między innymi o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I. Do tygodnika Niedziela dołączony jest pierwszy numer nowego pisma: „Bliżej życia z wiarą”.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą.
  8. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie: Zofię Leśniewską, l. 82 i Włodzimierza Strzelczyka l. 70. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram