44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 28 sierpnia 2022 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 28 sierpnia 2022 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 16.15 oraz na Wieczór Uwielbienia o godz. 18.00.
 2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
 3. Siostra Anna Antkowiak, nasza organistka, służyła w naszej parafii przez 3 lata. Dziś pragniemy jej wspólnie podziękować za tę obecność. Bóg zapłać za uświetnianie liturgii profesjonalną grą na organach i pięknym śpiewem, za prowadzenie scholii dziecięcej i młodzieżowej oraz chóru. Dziękujemy za katechezę w przedszkolu i animowanie wielu inicjatyw w parafii. Życzymy, aby nowe zadania jakie zostają Siostrze powierzone udawało się realizować tak owocnie jak w Szczercowie. Witamy jednocześnie w naszej wspólnocie parafialnej nową siostrę organistkę – Ałłę.
 4. W środę na nowennie i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
 5. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Św. o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud nauki w nowym roku szkolnym. Uczniowie pierwszych klas niech przyniosą swoje tornistry i przybory szkolne do poświęcenia.
 6. Tego dnia przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 7. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Godzina Święta i modlitwy o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00.
 8. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie adoracji, która rozpocznie się o godz. 15.00. Zachęcamy do spowiedzi szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy przed południem.
 9. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. o godz. 18.00. Tego dnia wspominamy w liturgii św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Imieniny swoje obchodzi ks. arcybiskup Grzegorz Ryś. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, przynoszącego ubogacenie naszej wiary i mądrości życiowej. Są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dla prenumeratorów w zakrystii są do odebrania wrześniowe numery: Różańca i Tak rodzinie.
 11. W minionym tygodniu odszedł z tego świata: Dominik Dłubak l. 21 z Brzezia. Niech dobry Bóg wejrzy na naszą modlitwę i pozwoli mu oglądać swoje oblicze na wieki. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram