44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 21 sierpnia 2022 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 21 sierpnia 2022 r.

  1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15.
  2. Nadchodzi czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Dzisiaj odbywają się u nas, w ramach Dni Szczercowa – Gminne Dożynki. O godz. 14.00 – Msza św. podczas której podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki parafialne będą połączone tradycyjnie z naszym odpustem 8 września.
  3. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie NMP Królowej. Na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymują pątnicy z naszej archidiecezji. Jutro w południe przybędzie do nas Pielgrzymka Ziemi Łaskiej, z którą wyruszą w dalszą drogę reprezentanci naszej parafii. Będziemy im towarzyszyć duchowo odmawiając wspólnie w kościele, od poniedziałku do piątku, pół godziny przed wieczorną Mszą św. różaniec. Do plecaka intencji można jeszcze dodać swoje prośby i podziękowania, które pielgrzymi dołączą do modlitwy podczas drogi na Jasną Górę. Jutro także wieczorem przybędzie na nocleg Pielgrzymka z Aleksandrowa Łódzkiego. We wtorek po porannej Eucharystii wyruszą w dalszą drogę.
  4. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny.
  5. Pożegnanie siostry Anny, naszej organistki, która wyjeżdża na misje do Afryki odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00. W sobotę siostra zaprasza na spotkanie “Boże nutki” oraz w niedzielę na Wieczór Uwielbienia.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie w za ofiary na misje złożone na ręce siostry klaretynki, którą gościliśmy w ubiegłą niedzielę.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy jak rozmawiać z nastolatkami. W Gościu Niedzielnym świadectwo księdza, który przeżył wypadek autokaru w Chorwacji.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Piekarski l. 73 z Podklucza. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram