44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 14 sierpnia 2022 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 14 sierpnia 2022 r.

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 16.30.
  2. Jutro, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w naszej świątyni w porządku niedzielnym. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Św.
  3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego. Na Mszy św. o godz. 10.00 za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecać będziemy Bogu sprawy naszego narodu, a następnie tradycyjnie oddamy hołd poległym za wolność naszej Ojczyzny w miejscach pamięci narodowej.
  4. W minionym tygodniu gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów zdążających na Jasną Górę pieszo i na rowerach. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli utrudzonych pątników na nocleg w swoich domach, czy szkołach czy w remizie strażackiej. Bóg zapłać. W poniedziałek, 22 sierpnia, ok. godz. 11.30 dotrze do nas 42 Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej do której dołączają się pielgrzymi z naszej parafii. Zachęcamy, kto chciałby się wybrać na pielgrzymi szlak może się zapisać w kancelarii parafialnej. Tradycyjnie do plecaka intencji, który znajduje się na bocznym ołtarzu składamy swoje prośby i podziękowania, które pielgrzymi dołączą do modlitwy podczas drogi na Jasną Górę.
  5. W przyszłą niedzielę, w ramach Dni Szczercowa będą miały miejsce – Gminne Dożynki. O godz. 14.00 – Msza św. podczas której podziękujemy za tegoroczne plony. Dożynki parafialne będą połączone tradycyjnie z naszym wrześniowym odpustem.
  6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tacę na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi. W racji poświęcenia samochodów przekazaliśmy 2000 zł. na pojazdy dla misjonarzy.
  7. Gościmy dzisiaj w naszej parafii siostrę klaretynkę – Beatę Kruszewską, misjonarkę z Kuby i Hondurasu. Podzieli się z nami swoją wieloletnią posługą misyjną i zbierze ofiary na misje.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta z Biblią Audio.
  9. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ryszarda Kociugę l. 65, Danielę Gawrońską l. 88, Sylwestra-Mariusza Hadrysiaka l. 41. Niech Bóg oczyści ich z grzechów i doprowadzi do życia wiecznego. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram