44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 7 sierpnia 2022 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 7 sierpnia 2022 r.

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym, pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 10.00.
  2. W środę, 10 sierpnia przybędą do nas na nocleg pielgrzymi diecezji pelplińskiej i toruńskiej. Otwórzmy przed strudzonymi pątnikami swoje domy i serca, okazując im chrześcijańską gościnność. Według zapowiedzi liczba grup pielgrzymkowych i liczba pielgrzymów w tym roku jest taka jak przed pandemią. Proszą byśmy im pomogli w trudzie pielgrzymowania przyjmując na nocleg. Do niektórych rodzin zgłoszą się wcześniej kwatermistrzowie, aby zapytać o możliwość zatrzymania się na odpoczynek.  
  3. Rozpoczynamy zapisy na Pielgrzymkę Ziemi Łaskiej, która po raz 42 będzie pielgrzymować na Jasną Górę. Chętni z naszej parafii mogą się już zgłaszać w kancelarii w godz. 9.00 – 10.00. Zachęcamy, aby jak najliczniejsza grupa wyruszyła na szlak pielgrzymkowy wędrując na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej.
  5. W niedzielę, 14 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii siostrę klaretynkę – Beatę Kruszewską, misjonarkę z Kuby i Hondurasu. Podzieli się z nami swoją wieloletnią posługą misyjną i zbierze ofiary na misje.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą. W przyszłą niedzielę taca na budowę Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia Kościoła i świata.
  8. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: Feliksa Smużna lat 91 z Podżaru, Barbara Grabiszewska lat 76 z ul. Piłsudskiego i Krystyna Kucharska lat 90 z ul. Żeromskiego. Nasza modlitwą wypraszajmy im dar życia wiecznego: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram