44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 31 lipca 2022 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 31 lipca 2022 r.

 1. Dziś w ostatnią niedzielę lipca, liturgia wzywa nas do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
 2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Św. Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie świątyni, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta i modlitwy o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 17.00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych przed południem. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 – możliwość spowiedzi.
 6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00. Z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Serca Maryi po Mszy Św. wieczornej.
 7. Dziękujemy wszystkim uczestnikom półkolonii parafialnych oraz siostrom za ich zorganizowanie. Dzieci ze scholii Boże Nutki wyjeżdżają w czwartek na krótki wypoczynek. Informacje u s. Anny.
 8. W miesiącu sierpniu wspominamy wiele ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 9. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek na Jasną Górę. Już w środę w południe zatrzymają się w naszym kościele na Mszę św. i obiad pielgrzymi z Kruszwicy.
 10. Dziś w parafiach naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na charytatywną działalność Caritas. Za ofiary składamy: Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Niedziela pisze o bohaterach powstania 1944 r. W Gościu Niedzielnym można przeczytać o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniami oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych.
 12. W ostatnim tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: Emilia Szczepańska, l. 76 z ul. Kopernika i Salomea Kołodziejczyk, l. 77 z ul. Piłsudskiego. Niech dobry Bóg przebaczy im grzechy i pozwoli oglądać swoje oblicze w niebie. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram