44 631-81-36
 

<strong>SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             24 lipca 2022</strong> OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

feature image

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             24 lipca 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Św. Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. Jutro także przypada wspomnienie Św. Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Modlimy się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Dziękujemy za ofiary złożone przy poświęceniu, którymi wesprzemy zakup środków transportu dla misjonarzy.

4. Od wtorku, 26 lipca, do piątku, 29 lipca, miedzy godziną 9.00 a 13.00 będą się odbywały półkolonie organizowane przez nasze Siostry FMM. Zapisy dziś i jutro u Sióstr.

5. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Na mszy św. wieczornej będziemy polecać Bogu s. Annę w dniu jej imienin, prosząc o potrzebne łaski w realizacji powołania zakonnego.

6. W środę na nowennie i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.

7. W tym tygodniu mają rozpocząć się prace przy kaplicy na cmentarzu mające na celu usunięcie z drewna wszelkich szkodników (fumigacja). Fumigację kaplicy przeprowadzi specjalistyczna firma DREVPOL https://www.drevpol.eu

8. Związek małżeński pragną zawrzeć:

Cimcioch Robert z parafii Restarzew i Jażdżyk Monika Ewa z parafii tutejszej

9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram