Ogłoszenia parafialne – 7 maja 2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ta intencja towarzyszyć będzie nam przez cały tydzień. Z naszej parafii pochodzi wielu kapłanów, są także siostry zakonne. Zapraszamy rodziców oraz rodzeństwo tych osób powołanych na Eucharystię i spotkanie w najbliższą środę o godz. 18.00.
  1. Jutro, w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
  1. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską dokładnie w setną rocznicę rozpoczęcia objawień w portugalskiej Fatimie oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Uczcijmy te wydarzenia naszą obecnością na mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie fatimskim z procesją różańcową, aby zawierzyć Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.
  1. Za tydzień w V niedzielę wielkanocną przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. dzieci z III klas na mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla nich i dla rodziców w sobotę o godz. 10.00. Dzieci te przeżywać będą swój Biały Tydzień, a we wtorek 16 maja udadzą się na pielgrzymkę do Kalwarii i Wadowic. Parafian nie związanych bezpośrednio z tym wydarzeniem zachęcamy by wybrali inną godzinę mszy niedzielnej, aby nasza świątynia mogła pomieścić wszystkie dzieci, ich rodziny i zaproszonych gości.
  2. W kolejną niedzielę – 21 maja na mszy św. o godz. 10.00 swoją Rocznicę Komunii będą przeżywać dzieci klas IV. Spowiedź dla nich i ich rodziców w sobotę 20 maja o godz. 10.00.
  3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. wieczornej.
  1. Pani Sołtys Szczercowa przypomina, że 15 maja upływa termin płatności II raty podatku rolnego i od nieruchomości.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę gospodarczą. Trwają prace przy nowych schodach do naszej świątyni. Korzystamy więc z bocznego wejścia, które jest otwarte cały dzień, by można wejść do kruchty kościoła na chwilę adoracji.
  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W najnowszych numerach NiedzieliGościa Niedzielnego i Idziemy znajdziemy wiele wiadomości z życia Kościoła, artykuły poświęcone powołaniu kapłańskiemu i zakonnemu oraz setnej rocznicy Objawień w Fatimie.
  1. Ostatnio odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ewa Strzelczyk i Krystyna Wagner. Wieczny odpoczynek…