44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 10 lipca 2022 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 10 lipca 2022 r.

  1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkań z Bogiem. O godz. 16.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy nieszporami niedzielnymi.
  2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
  3. W środę, 13 lipca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.
  4. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną.
  5. Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W niedzielę 24 lipca po Mszach Świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów i ich użytkowników. Wesprzemy także polskich misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez złożoną przy poświęceniu ofiarę w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. W ostatnim tygodniu zakończono prace przy wymianie dachu na budynku gospodarczym plebanii.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego kolejna płyta z Biblią Audio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram