44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 19.06.2022r

feature image

Ogłoszenia parafialne 19.06.2022r

  1. Dziś przypada 12 niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam szczególnie podczas przeżywania oktawy Bożego Ciała, która trwa do czwartku włącznie i jest połączona z procesją eucharystyczną. Dziś nabożeństwo z procesją o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  2. W czwartek, 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień wcześniejszy.
  3. W czwartek, 23 czerwca, przypada także Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Św. o godz. 8.00, w czasie której będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  6. W dniach 23-25 czerwca w Rzymie odbędzie się X Spotkanie Rodzin. Życzeniem Ojca św. jest, aby każda diecezja i parafia włączyła się w ich przebieg. Zapraszamy więc na czuwanie modlitewne w intencji rodzin podczas piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.30.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w dekorację ołtarzy i trasy procesyjnej w Boże Ciało a także za ofiary na kwiaty.
  8. W tych dniach siostra Anna, nasza organistka otrzymała decyzję o przeniesieniu z końcem sierpnia na inną placówkę. Będzie to posługa misyjna w Ghanie w Afryce. Otoczmy siostrę naszą modlitwą na dalszą drogę realizowania zakonnego powołania. Okazją do takiej modlitwy będzie najbliższa sobota, wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 s. Anna odnowi śluby zakonne.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest także Mały Gość dla dzieci i numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony Eucharystii.
  10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bożeny Wiśniewskiej, l. 72 z Załuża. Niech dobry Bóg przyjmie ją do niebieskiej ojczyzny. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram