44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 12.06.2022r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 12.06.2022r.

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. O godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu Litanię do Serca Pana Jezusa śpiewamy po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Jutro, 13 czerwca – nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.
 3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała
  i Krwi Chrystusa
  . Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami Szczercowa po mszy św.

  o godz. 10.00. Zapraszamy asystę, Żywą Różę, chór, orkiestrę, strażaków, dzieci komunijne i rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów. Przygotujmy tradycyjnie cztery ołtarze, udekorujmy trasę procesji, nasze domy. Zachęcamy do pomocy tym osobom, które co roku przygotowują ołtarze.
 4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę 19 czerwca po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – uczniów z klas VII i VIII.
 6. Przekazujemy zaproszenie do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który wyruszy w niedzielę 19 czerwca o godz. 15.30 z Placu Narutowicza w Bełchatowie a zakończy się przy kościele Narodzenia NMP. Na uczestników marszu czeka wiele atrakcji w tym koncert orkiestry górniczej.
 7. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do wystroju ołtarzy na Boże Ciało. W ostatnim czasie zakończono prace przy wymianie podłogi i renowacji drzwi w kaplicy na cmentarzu. Poniesiony koszt to 100 tys. zł. Z czego 50 tys. przyznano nam, dzięki pomocy naszej gminy, z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Kolejny etap remontu to fumigacja, czyli zwalczenie szkodników drewna z którego zbudowana jest kaplica. Prace te zaplanowane są w pierwszej połowie sierpnia. Ostatnio często padające deszcze ujawniły uszkodzony dach budynku gospodarczego na podwórku plebanii i trzeba go jak najszybciej wymienić. Dokumentacja dotycząca elewacji kościoła jest już zgromadzona, szukamy wykonawcy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za wsparcie już wykonanych i planowanych prac.
 8. Do 24 czerwca możemy przywozić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ramach zbiórki elektrośmieci wspierającej Kościoły na Wschodzie i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej podejmującej bieżące tematy, którymi żyje Kościół i świat. W Niedzieli możemy przeczytać o służbie ministranckiej i o nowo wyświęconych w naszej archidiecezji kapłanach.
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marka Zimnego. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram