44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 5 czerwca 2022 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 5 czerwca 2022 r.

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
 3. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów, szczególnie nowo wyświęconych oraz pochodzących z naszej parafii. Zapraszamy rodziny tych księży na spotkanie po nabożeństwie czerwcowym.
 4. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 5. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
 6. W tym roku przypada 35 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi, na pamiątkę której obchodzimy Święto Eucharystii. Od dwóch lat przybrało ono formę  24 – godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach naszej archidiecezji. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy, która rozpocznie się w piątek o godz. 15.00 a zakończy w sobotę o 15.00. Na godziny nocnej adoracji prosimy zapisać się w zakrystii. 
 7. Nasza Organistka s. Anna zakończyła Szkołę Organistowską w Łodzi, zdając bardzo dobrze egzamin końcowy. Szczerze Siostrze gratulujemy.
 8. Po raz kolejny ogłaszamy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci możemy dostarczać do 24 czerwca. Tegoroczna akcja wesprze Kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.
 9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę gospodarczą. Dzisiaj także odbywa się zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do dekoracji ołtarzy na Boże Ciało.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej, która podejmuje temat działania Ducha św. w Kościele. W Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejną płytę z cyklu Biblia Audio.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Janina Ocińska, lat 69 z ul. Konopnickiej. Wieczny odpoczynek …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram