44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 29.05.2022r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 29.05.2022r.

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego modlimy się, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”. Ks. Bogdan przeżywa dzisiaj pierwszą rocznicę święceń kapłańskich. Wraz z kolegami kursowymi będzie sprawował dziękczynną Eucharystię o godz. 17.00. Otoczmy księży Jubilatów naszą modlitwą.
 2. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki – kończy się okres wielkanocny. Zachęcamy, aby w te dni wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę wieczorem. Czuwanie modlitewne rozpoczniemy po nabożeństwie czerwcowym i zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i moc. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę odmawianą podczas wieczornych nabożeństw.
 3. We wtorek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia NMP.
 4. W środę, 1 czerwca, będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem Litanii.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – w czwartek Godzina Święta i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania od godz. 17.00
  – w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 15.00. Przed południem odwiedzimy chorych. (w pierwszy czwartek i pierwszy piątek nabożeństwa czerwcowe przed Mszą św. o godz. 18.00)
  – w sobotę modlitwy ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączymy z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. wieczornej.
 7. Chcemy modlić się o urodzaje i o błogosławieństwo w naszych rodzinach odprawiając Msze św. w poszczególnych wioskach przy kapliczkach. Dzisiaj o godz. 14.30 na Załużu, jutro zapraszamy na modlitwę przy krzyżu na Trakcie Puszczańskim, a we wtorek na Niwach. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 19.00.
 8. Wczoraj odbyły się w łódzkiej bazylice święcenia diakonatu a święcenia kapłańskie 10 diakonów odbędą się w sobotę 4 czerwca. Otoczmy naszą modlitwą kandydatów do święceń.
 9. W prasie katolickiej znajdziemy wiadomości z życia Kościoła. Zachęcamy do lektury. Są do odebrania dla prenumeratorów nowe numery Różańca i Tak Rodzinie.
 10. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji łódzkiej. Za ofiary składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Stanisław Szczepanik z ul. Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram