Ogłoszenia parafialne – 30 kwietnia 2017 r.

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego.  Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powracania, jest Boże miłosierdzie. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.
  2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny, zapraszający  do lektury i rozważania słowa Boże zawartego w Piśmie św. W dzisiejszą niedzielę odbywa się w Polsce Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Hasłem przewodnim tej akcji są słowa „Weź i czytaj”, które w przełomowym momencie życia miał usłyszeć św. Augustyn. Pod wpływem tajemniczego głosu wziął do ręki zbiór listów św. Pawła i zaczął czytać. Lektura tych listów stała się początkiem jego nawrócenia. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w inicjatywę czytania słowa Bożego. Przedmiotem tegorocznej lektury będzie List św. Pawła do Galatów. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać karteczkę z numerem rozdziałów tego Listu do osobistej lektury.
  3. Jutro rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Każdego dnia
    o godz. 18.00 msza św. a po niej nabożeństwo majowe. Szczególne zaproszenie do tej wspólnej modlitwy otrzymują dzieci, które będą mogły na specjalnych obrazkach śledzić spotkania Matki Bożej z Fatimy z Łucją, Hiacyntą i Franciszkiem sprzed 100 lat. Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła.
  4. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji strażaków z racji przypadającego wspomnienia ich patrona – św. Floriana. Tradycyjnie spotkamy się na Eucharystii przy krzyżu w Rudzisku o godz. 15.00. Tego dnia po mszy św. wieczornej odbędzie się w naszym kościele Koncert Galowy Laureatów V Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Religijnej. Zapraszamy serdecznie by spędzić wieczór tego uroczystego dnia słuchając pięknego śpiewu dzieci
    i młodzieży z terenu naszej gminy.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych w ich domach a po południu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.
  6. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, organizowana każdego roku z racji rocznicy urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 14 maja.
  7. Składamy podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na wsparcie rodzin w Syrii. Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii można odebrać kolejny numer Różańca.
  9. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Matkę Bożą – naszą Patronkę przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Pod Twoja obronę…