44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 22 maja 2022r

feature image

Ogłoszenia parafialne 22 maja 2022r

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia po Mszy św. wieczornej.
 2. Przed nami dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Prosimy o zgłoszenie miejsc przy kapliczkach, gdzie moglibyśmy sprawować Msze w tych intencjach. Na Załużu taka Eucharystia będzie odprawiona w niedzielę 29 maja o godz. 14.30.
 3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach, aby mógł swobodnie wyznawać wiarę w Boga.
 4. W czwartek, 26 maja, pamiętamy w modlitwach o naszych mamach.
 5. W piątek, 27 maja, na Mszy Św. o godz. 18.00 ks. bp Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Nabożeństwo majowe odbędzie się tego dnia wyjątkowo wcześniej – o godz. 17.00.
 6. W sobotę, 28 maja, w 41. rocznicę śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego będziemy obchodzić po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie Prymasa Tysiąclecia.
 7. W sobotę 28 maja o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej ks. abp Grzegorz Ryś udzieli święceń diakonatu klerykowi łódzkiego seminarium, który przygotowuje się do święceń kapłańskich oraz, po raz pierwszy w naszej archidiecezji, 16 mężczyznom, którzy przez ostanie trzy i pół roku przygotowywali się do pełnienia zadań diakona stałego.
 8. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia swoją I rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich będzie obchodził ks. Bogdan wraz ze swymi kolegami na Mszy św. o godz. 17.00.
 9. Przekazujemy prośbę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie
  o poszukiwaniu rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Dokładniejsze informacje znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Warto zapoznać się z historią beatyfikowanej dzisiaj założycielki Żywego Różańca, Pauliny Jaricot. Wychodząc z kościoła możemy wziąć ze stolika obrazek z modlitwą do nowej błogosławionej.
 11. W ostatnich dniach odszedł do Pana: Marek Hadrysiak z Podklucza. Wieczny odpoczynek …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram