Ogłoszenia parafialne – 23 kwietnia 2017 r.

1. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Dziś o godz. 15.00 nabożeństwo podczas którego podziękujemy za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. W rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
  2. 2. Jutro, 24 kwietnia będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
  3. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty – patrona biskupa Marka Marczaka.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza św. za zmarłych.
  5. Tydzień zakończymy w sobotę liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej. Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
  6. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau. Tam też, jak wiemy, skończył ziemskie życie ówczesny proboszcz szczercowskiej parafii ks. Ludwik Laskowski. Zmarł 27 kwietnia 1942r. a więc 75 lat temu.
  7. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.  Tego dnia do naszej parafii przybędzie kleryk WSD w Łodzi, aby modlić się w intencji powołań i przeprowadzi zbiórkę ofiar na tacę na potrzeby seminarium.
  8. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na wsparcie poszkodowanych w syryjskim konflikcie. Dziękujemy za ten wyraz solidarności z cierpiącym narodem syryjskim.
  9. Bóg zapłać za przyniesione do świątyni skarbonki z ofiarami składanymi w ramach jałmużny wielkopostnej. Ofiary te wraz z funduszem uzyskanym przy rozprowadzaniu świec na Boże Narodzenie i Wielkanoc wynoszą 3 tys. zł. i  przeznaczone będą na pomoc osobom chorym i biednym w parafii, świadczoną przez powstający Parafialny Zespół Caritas.
  1. Zachęcam do nabycia i lektury tygodników: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. Przeczytamy o ważnych wydarzeniach z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.
  2. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Sabiny Sobala. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…