44 631-81-36
 

Krąg Biblijny – rozważanie Słowa Bożego

feature image

Krąg Biblijny – rozważanie Słowa Bożego

„Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. św. Hieronim

Przez modlitwę, medytację i dyskusję uczymy się
rozumieć i przyjmować Słowo Boże.

Zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Pisma Świętego
w każdą sobotę po Mszy Świętej wieczornej (ok. godz. 17.40) do Domu parafialnego

Weź ze sobą Pismo Święte
i przyjdź na spotkanie

Daj szansę PANU BOGU,
by mógł do Ciebie przemówić

 

Jaki sens ma wspólne rozważanie Pisma świętego?

Wspólne rozważanie Pisma świętego to jedna z wielu możliwości spotkania z Jezusem. Każdy, kto z wiarą i miłością słucha lub czyta Słowo Boże, może spotkać Jezusa. Jednak wspólne rozważanie stwarza większą szansę na doświadczenie Jego bliskości, ponieważ wtedy jest On też obecny dzięki wspólnocie zebranych w Jego Imię (Mt 18, 20). On sam poprzez światło swej obecności wyjaśnia słowa Pisma świętego i skłania nas do działania. “Jezus pośrodku” jest sensem, celem i radością autentycznego wspólnego rozważania, rozpoczęciem życia w wieczności, doświadczaniem żywej Krwi Jezusa Chrystusa już na tej ziemi. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram