Ogłoszenia parafialne – Poniedziałek Wielkanocny – 17 kwietnia 2017r.

1. Jutro maturzyści Łódzkiej Archidiecezji udają się na Pielgrzymkę na Jasną Górę.

2. Przyszła niedziela, przypadająca 23 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Tego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”.

3. Za dwa miesiące – 16 czerwca młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17.00.

4. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na uczelnie katolickie w Polsce.