Ogłoszenia parafialne – 16 kwietnia 2017 r. WIELKANOC

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – msze św. w porządku niedzielnym.  Tradycyjnie tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na uczelnie katolickie w Polsce. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie koronkę będziemy odmawiać po Mszach Św. wieczornych.

4. Mija 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska, w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.

5. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowanie dla osób, które podjęły się trudu posprzątania na święta świątyni i pomagały przy dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty. Dziękujemy panu kościelnemu i siostrom. Dziękuję tym, którzy adorowali Pana Jezusa w Grobie Pańskim a wśród nich szczególnie strażakom i członkom Orkiestry. Dziękuję ministrantom, naszemu parafialnemu chórowi. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

6. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru Niedzieli, Idziemy i Gościa Niedzielnego.

7. Parafia nasza otrzymała życzenia świąteczne, które napłynęły od Wójta Gminy Szczerców, parlamentarzystów, Ks. Rektora WSD, Ks. bp. Marka Marczaka, administratora Archidiecezji Łódzkiej.