44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 30.01.2022 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 30.01.2022 r.

 1. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni.
 2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 7.00, 10.00 i 17.00.
 3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – w czwartek Godzina Święta i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania od godz. 16.00;
  – w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi,  nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą wieczorną. Nawiedzimy także chorych z posługą sakramentalną.
  – w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. o godz. 17.00.
 5. Kończymy wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. W poniedziałek odwiedzimy mieszkańców Podklucza, a we wtorek: ul. 3 Maja, ul. Cmentarna i ul. Cicha. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w ramach kolędy w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt i ustalenie dogodnego czasu odwiedzin.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy jak zatrzymać młodych w Kościele. W Gościu Niedzielnym warto zwrócić uwagę na artykuł odpowiadający na pytanie: „Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?”
 7. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: Krystyna Nagiecka, l. 88 z Traktu Puszczańskiego i Zenona Nowak, l. 81 ze Szczercowa. Niech Dobry Bóg przyjmie je do chwały swojego królestwa. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram