Ogłoszenia parafialne 23 stycznia 2022 r.

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. O godz. 16.15 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. o godz. 17.00 – Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  3. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. Podczas nowenny i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
  4. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.
  5. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.
  6. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
    Poniedziałek 24 stycznia: ul. Piłsudskiego (za ul. Łaską) i ul. Zachodnia
    Wtorek 25 stycznia: ul. Piłsudskiego (przed ul. Łaską)
    Środa 26 stycznia: ul. Kilińskiego, ul. Głowackiego, ul. Pułaskiego (1 kapłan)
    Czwartek 27 stycznia: ul. Reymonta, ul. Szkolna, ul. Norwida i ul. Krótka (1 kapłan) oraz ul. Kochanowskiego, ul. Polna, ul. Skryta (1 kapłan)
    Piątek 28 stycznia: ul. Żeromskiego, ul. Konopnickiej (1 kapłan) oraz ul. Poniatowskiego, ul. Źródlana, ul. Targowa, ul. św. Floriana i ul. Rzeczna (1 kapłan)
    Sobota 29 stycznia: ul. Akacjowa, ul. Wiśniowa, ul. Jarzębinowa, ul. Klonowa, ul. Lipowa (1 kapłan) oraz ul. Kopernika, ul. 11 Listopada, ul. Polski Sierpień (1 kapłan)
    W poniedziałek przyszłego tygodnia odwiedzimy mieszkańców Podklucza, a we wtorek: ul. 3 Maja, ul. Cmentarna i ul. Cicha oraz kolęda uzupełniająca.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Halina Rogaczewska, Iwona Strzelczyk i Grzegorz Wróż. Wypraszajmy dla nich dar życia wiecznego: Wieczny odpoczynek…