Ogłoszenia parafialne 16 stycznia 2022 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 – koncert kolęd w wykonaniu scholii dziecięcej „Boże Nutki” i scholii młodzieżowej. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15.
  2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.
  3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Jedni drugich ciężary noście, i tak wypełnicie prawo Chrystusa”. Zachęcamy do modlitwy w intencji jedności pomiędzy wyznawcami Chrystusa. Program nabożeństw i spotkań ekumenicznych w rejonie łódzkim wywieszony jest w gablocie.
  4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  5. Serdecznie zapraszamy na WIECZÓR KOLĘDOWY podczas, którego wystąpią: nasz chór parafialny oraz Orkiestra Dęta OSP w Szczercowie. Będzie to dobra okazja do wspólnego zaśpiewania tradycyjnych kolęd i pastorałek. Spotkanie to odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę o godz. 18.00.
  6. Zapraszamy także na kolejny Wieczór Uwielbienia w przyszła niedzielę po Mszy św. wieczornej. Szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów do bierzmowania (kl. VII, VIII oraz I ponadpodstawowe)
  7. Trwa wizyta duszpasterska w naszych rodzinach. W najbliższym tygodniu odwiedzimy:
    Poniedziałek 17 stycznia: ul. Częstochowska, ul. Leśnia i ul. Południowa
    Wtorek 18 stycznia: ul. Kwiatowa i ul. Północna
    Środa 19 stycznia: ul. Łaska i ul. Narutowicza (1 kapłan)
    Czwartek 20 stycznia: Szubienice i Żabczanka oraz Podżar, Lubośnia i Józefina
    Piątek 21 stycznia: ul. Mickiewicza
    Sobota 22 stycznia: ul. Kazimierza Wielkiego oraz ul. Wąska, ul. Tenusa, ul. Strumykowa
    W poniedziałek przyszłego tygodnia chcemy odwiedzić rodziny mieszkające przy ul. Piłsudskiego (między ul. Łaską a Grudną) wraz z ul. Zachodnią
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu” kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio, a w niej księgi Rodzaju i Wyjścia.
  2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Kazimierz Komor l. 79, pochodzący z Niw, Tadeusz Wlaźlik l. 64, z Grudnej, Czesław Sopala l. 78 z ul. Mickiewicza oraz Marianna Marczyk l. 88 z Niw. Módlmy się, aby zostali przyjęci do wiecznej ojczyzny: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.