44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 6 stycznia 2022 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 6 stycznia 2022 r.

 1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Wspominamy dzień, kiedy Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi.
 2. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła sprawowane są według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.
 3. Nasi ministranci przygotowali kredę i kadzidło w małych torebkach, które możemy nabyć pod chórem za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na fundusz ministrancki.
 4. Dziś także Dzień Pomocy Misjom oraz Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. Kolędnicy misyjni z naszej parafii przedstawią po Mszy św. krótką inscenizację.
 5. Dziś w pierwszy czwartek miesiąca zachęcamy do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołanie kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy misyjnej.
 6. Jutro pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź święta od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego sakramentu.
 7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, będziemy obchodzili święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

  Nasza parafia uczestniczy w programie pomocy poprzez Caritas rodzinom ma Bliskim Wschodzie – “Rodzina Rodzinie”. Otrzymaliśmy zaproszenie:

  Szczęść Boże!

  Mam nadzieję, że Nowy Rok przyniesie naszym Przyjaciołom wiele łask i błogosławieństwa Bożego. W Caritas Polska wierzymy, że będzie on szczególny, bo został ogłoszony przez papieża Franciszka Rokiem Rodziny.

  Z tej okazji zapraszam Cię do obejrzenia w dniu Święta Trzech Króli – 6 STYCZNIA 2022, TVP1, GODZ. 17:20 – wyjątkowego koncertu poświęconego naszemu programowi Rodzina Rodzinie “Bo w rodzinie siła”.

  Caritas Polska przygotowała go wraz z Telewizją Polską oraz Fundacją Kresy Historii, aby trwając w duchu świątecznej atmosfery, wspólnie rozpocząć przeżywanie Roku Rodziny.

  Koncert uświetnią wspaniałe gwiazdy estrady takie jak:

  Ewa Dałkowska, Edyta Górniak, Ida Nowakowska, Krzysztof Cugowski i Chris Cugowski, Edyta i Łukasz Golcowie, Paweł Golec, Andrzej Lampert, Katarzyna Cerekwicka, Jerzy Zelnik, Tadeusz Seibert, Michał Gasz, Krzysztof Iwaneczko, Katarzyna Dereń, Marysia i Grześ Stachera, Małe TGD i Chór TGD pod kierunkiem Piotra Nazaruka, Orkiestra Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli.

  Przyjacielu rodzin na Bliskim Wschodzie, mam nadzieję, że w czwartkowy wieczór znajdziesz chwilę czasu na wspólne celebrowanie tego wyjątkowego koncertu. Do zobaczenia przed telewizorem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram