1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – ogłoszenia parafialne

1. Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dzień ten kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Na początku Eucharystii odśpiewaliśmy hymn: O Stworzycielu, Duchu przyjdź”, by uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego).
  2. Od 1967 roku u progu Nowego Roku obchodzony jest także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, naszej ojczyźnie i na całym świecie.
  3. Jutro II niedziela po Narodzeniu Pańskim. Po wieczornej Mszy św. spotkanie opłatkowe dla dzieci ze scholii „Boże nutki” i ich rodziców.
  4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  5. Plan kolędy na przyszły tydzień:
    Poniedziałek, 3 stycznia: Kolonia Szczercowska i Grudna

Wtorek, 4 stycznia: Marcelów i Rudzisko
    Środa, 5 stycznia: Zagadki (1 kapłan)
    Piątek, 7 stycznia od godz. 13.00: ul. Mokra i ul. Piaskowa
    Sobota, 8 stycznia: Załuże
    Poniedziałek, 10 stycznia: Trakt Puszczański
  6. Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.