44 631-81-36
 

1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – ogłoszenia parafialne

feature image

1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – ogłoszenia parafialne

 1. Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dzień ten kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Na początku Eucharystii odśpiewaliśmy hymn: O Stworzycielu, Duchu przyjdź”, by uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego).
 2. Od 1967 roku u progu Nowego Roku obchodzony jest także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, naszej ojczyźnie i na całym świecie.
 3. Jutro II niedziela po Narodzeniu Pańskim. Po wieczornej Mszy św. spotkanie opłatkowe dla dzieci ze scholii „Boże nutki” i ich rodziców.
 4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 5. Plan kolędy na przyszły tydzień:
  Poniedziałek, 3 stycznia: Kolonia Szczercowska i Grudna

  Wtorek, 4 stycznia: Marcelów i Rudzisko
  Środa, 5 stycznia: Zagadki (1 kapłan)
  Piątek, 7 stycznia od godz. 13.00: ul. Mokra i ul. Piaskowa
  Sobota, 8 stycznia: Załuże
  Poniedziałek, 10 stycznia: Trakt Puszczański
 6. Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram