Ogłoszenia parafialne – 2 kwietnia 2017 r.

1. Od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali.

2. W naszej parafii rozpoczynamy czas wielkopostnych rekolekcji. Będą to także rekolekcje szkolne (poniedziałek, wtorek, środa). Spotkania rekolekcyjne dla uczniów szkoły podstawowej: w kościele będą o godz. 9.00, w szkole o 10.30,  dla  gimnazjalistów i uczniów szkoły ponadgimnazjalnej: w kościele o godz. 11.00, a wcześniej w szkole od godz. 9.30. Dla dorosłych i pozostałej młodzieży o godz. 17.00 i 18.30. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu we wtorek dla uczniów od godz. 9.00, dla dorosłych od 16.30. Skorzystajmy z tego czasu łaski i nawrócenia. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Rekolekcjom przewodniczy o. Gracjan Kubica, gwardian bernardynów z Piotrkowa Tryb. Dokładny plan rekolekcji znajduje się w gablocie. Przez dni rekolekcji będzie także msza św. o godz. 7.00. Po zmianie czasu na letni zmieniamy godzinę mszy św. wieczornej z 17.00 na 18.00.

3. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocz. śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas mszy św. wieczornej i nabożeństwa. W pierwszy piątek od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Możemy zgłaszać adresy osób, które nie mogą przybyć do kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo pierwszopiątkowe i msza św. o godz. 18.00. Tego dnia będziemy uczestniczyć w jednej Drodze Krzyżowej ulicami Szczercowa, która wyruszy z kościoła po mszy św. Zachęcamy do licznego udziału.

5. Przekazujemy także zaproszenie do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Długość trasy liczy 42 km i prowadzi od kościoła w Parznie przez Ciszę, Szczerców, Kaszewice do Bełchatowa. Dokładniejsze informacje o tym wydarzeniu znajdziemy w gablocie.

6. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania udaje się do Łodzi by wziąć udział w Marszu dla Jezusa.

7. Zapisujemy chętnych na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na wielkopiątkowe Misterium Drogi Krzyżowej.

8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą oraz do puszek na  kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.