Ogłoszenia parafialne – 25 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W czwartek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i rodzeństwo pochodzących z naszej parafii kapłanów i sióstr zakonnych. Dzisiaj nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 16.15.
  2. W środę na nowennie i Mszy św. będziemy polecać Bogu naszych bliskich zmarłych.
  3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia w tygodniu po mszy św. wieczornej o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. Za dwa tygodnie, w niedzielę 9 maja dzieci klas III z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Ze względu na obecną sytuację i otrzymane zalecenia chcemy, aby ta uroczystość odbyła się na trzech Mszach św.: o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Zapraszamy więc dzieci z rodzicami na spotkanie we wtorek o godz. 18.30.
  5. Sakrament bierzmowania udzielony zostanie młodzieży naszej parafii 22 czerwca. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17.00.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W najnowszych numerach Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy znajdziemy wiele wiadomości z życia Kościoła, artykuły poświęcone powołaniu kapłańskiemu i zakonnemu. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o szczepionkach przeciwko koronawirusowi oraz o kierownictwie duchowym. W Niedzieli, w artykule o zniszczeniach wojennych obiektów sakralnych znalazło się zdjęcie naszej szczercowskiej świątyni.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Mariusz Domański. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…