Ogłoszenia parafialne – 18 kwietnia 2021 r.

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. Z racji Niedzieli Biblijnej przygotowaliśmy karteczki z zaznaczonymi wersetami Ewangelii św. Marka i Księgi Mądrości. Można je zabrać wychodząc z kościoła, żeby je przeczytać i rozważyć w domu.
  3. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a wśród nich panu kościelnemu Wojciechowi życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. W intencji naszego Solenizanta będziemy się modlić w piątek o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na WSD w Łodzi.
  6. W minionym tygodniu pobrano wymiary okien naszego kościoła i rozpoczęto wykonywanie pierwszego witraża. Złożyliśmy także do Konserwatora projekt naprawy elewacji oraz przy współpracy z gminą kolejny wniosek o dofinansowanie prac konserwatorskich przy kaplicy św. Barbary.
  7. Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w VI Międzygminnym Konkursie „Igłą Malowane”. Prace należy składać do 28 kwietnia w świetlicy szkolnej przy ul. Rzecznej.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli, Gościu Niedzielnym, Przewodniku Katolickim i Idziemy przeczytamy informacje z życia Kościoła. Wiele miejsca poświęcone jest tematyce biblijnej.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: śp. Stanisława Kowalczyk i Jadwiga Rózik. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dyspensa ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia:

Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia spowodowane panującą epidemią, przedłużam udzielenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 3 maja br. włącznie wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej, a także osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. W związku z trwającym czasem Komunii świętej wielkanocnej usilnie zachęcam do przystępowanie do sakramentu pojednania i pokuty, a księży proszę o jak najszersze umożliwienie korzystania z niego w dni powszednie i świąteczne.