Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia 2021 r.

Radość Wielkiej Nocy nadal w nas trwa. Chcemy jak niewiasty idące do grobu, by namaścić ciało Jezusa, odkryć ponownie, że On zmartwychwstał, i tę radość ponieść w świat, dzielić się nią ze wszystkimi.

1. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, a po mszy wieczornej na kolejny Wieczór Uwielbienia. Przygotowujemy się do tego dnia odprawiając nowennę.
  2. Dzisiejszymi ofiarami złożonymi na tacę wspieramy budowę Centrum Studiów im. św. Jana Pawła II w Łodzi. Bóg zapłać.
  3. Po zmianie czasu na letni od kwietnia zmieniamy godzinę mszy św. wieczornej z 17.00 na 18.00.
  4. Od jutra można zamawiać w kancelarii intencje mszalne na przyszły rok.
  5. Do środy 7 kwietnia możemy jeszcze przekazywać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (AGD i RTV) w ramach zbiórki organizowanej w całej naszej archidiecezji.