44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 4 kwietnia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 4 kwietnia 2021 r.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się świadkami zmartwychwstania.

Pokoju serca, radości i nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

  1. Msze Św. dzisiaj o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Wesprzemy swoimi ofiarami złożonymi na tacę budowę Centrum Studiów im. św. Jana Pawła II w Łodzi.
  2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Siostrom, panu kościelnemu, ministrantom, chórowi i scholi, strażakom i członkom orkiestry oraz tym, którzy przygotowali grób Pański i ołtarz adoracji, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty.
  4. Za tydzień, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie koronkę będziemy odmawiać w kościele: dzisiaj i jutro – po Mszach św. wieczornych, a od wtorku o godz. 15.00.
  5. Parafia nasza otrzymała życzenia świąteczne, które napłynęły od Wójta Gminy, parlamentarzystów oraz pielgrzymów.
  6. Zachęcamy do nabycia świątecznych numerów: Niedzieli, Idziemy, Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram