44 631-81-36
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 marca 2021 r.

feature image

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 marca 2021 r.

 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. W diecezjach przeżywamy dziś Światowy Dzień Młodzieży. Na mszy św. o godz. 17.00 będziemy gościć kleryków naszego seminarium, którzy odśpiewają Ewangelię o męce Pańskiej.
 2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.
 3. Liturgię Triduum Paschalnego w naszej parafii będziemy sprawować według ustalonego porządku: w Wielki Czwartek i Piątek o godz. 18.00, a Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00. O tych samych godzinach będziemy transmitować liturgię przez kanał naszej parafii na You Tube ze względu na ograniczoną ilość osób mogących przebywać w kościele. Dzisiaj transmitujemy mszę św. o godz. 10.00, Gorzkie Żale o godz. 16.15 a Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 15.00 w godzinie miłosierdzia.
 4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły. Tego dnia przypada rocznica śmierci Jana Pawła II.
 5. W tym roku pokarmy na stół wielkanocny można pobłogosławić samemu w gronie rodzinnym przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst modlitwy znajduje się na stronie internetowej parafii (możemy także zabrać ze sobą wydrukowane karteczki ze stolika pod chórem). Będziemy także święcić pokarmy w kościele z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych od godz. 8.00 do godz. 11.00. Procesję rezurekcyjną zastąpi chwila adoracji Najświętszego Sakramentu połączona z biciem dzwonów. Zachęcamy wiernych do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. ciemnicy i Grobie Pańskim do godz. 22.00. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 7.30 rano będziemy się wspólnie modlić poranną modlitwą Kościoła: jutrznią i godziną czytań.
 6. Zakończyliśmy w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne. Możemy jeszcze zgłaszać adresy osób, które chciałyby przed świętami przyjąć Komunię św. w domu.
 7. Zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła w poniedziałek po mszy św. wieczornej. Ciemnicę i Grób Pański będziemy dekorować we wtorek i środę.
 8. Organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego (RTV i AGD). Elektrośmieci składujemy w Domu Parafialnym do 7 kwietnia.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która przybliża nam wydarzenia z życia Kościoła. W Gościu Niedzielnym możemy przeczytać o sensie bólu i cierpienia w życiu człowieka. Oprócz prasy polecamy broszury pomagające dobrze przeżyć Triduum Paschalne. Są do odebrania dla prenumeratorów miesięczniki: Różaniec
  i Tak Rodzinie.
 10. W związku z Uroczystością Zwiastowania Pańskiego dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia. Bóg zapłać za ofiary.
 11. W najbliższą środę na nowennie i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Helena Galewska. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram