44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – Popielec 1 marca 2017 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – Popielec 1 marca 2017 r.

1. Dziś rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.30.

2. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym kościele o godz. 16.30 wraz z dziećmi,  a o 17.30 z młodzieżą i dorosłymi będziemy szli za Chrystusem Jego drogą krzyżową. W niedziele o godz. 16.15 będziemy rozpamiętywali Jego mękę podczas Gorzkich Żali.

3. Z większą odwagą i radykalniej otwórzmy się na wielkopostną akcję trzeźwości. Przeżywamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a wszelkie wyrzeczenia łatwiej podejmujemy w rozpoczynającym się pokutnym okresie. Może warto rozszerzyć tę akcję na cały Wielki Post. Będąc blisko Pana Boga, zawsze jesteśmy silniejsi.

4. Pamiętajmy, że w okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a przez nas nienaprawione. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, nawet najlżejszego, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w Gorzkich Żalach oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji. W naszej parafii rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od 2 do 5 kwietnia.

5. Dziś -1 marca przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. W ich intencji modlić się będziemy na nowennie i Mszy św. o godz. 17.00.

6. Wychodząc dziś z kościoła możemy materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny oddział Caritas przez złożenie ofiary do puszek. Caritas na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Jedną z nich jest jałmużna wielkopostna. Do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek miłosierdzia, które można pobrać z kościoła, odkładamy zaoszczędzone pieniądze, które przeznaczymy na pomoc osobom chorym i biednym w parafii. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram