44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 26 lutego 2017 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 26 lutego 2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu – czas pokuty, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i o 18.30. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Na zakończenie Mszy Świętych w Środę Popielcową będzie można materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny oddział Caritas przez złożenie ofiary do puszek. Caritas na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Jedną z nich jest jałmużna wielkopostna. Do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek miłosierdzia, które można będzie pobrać z kościoła, odkładamy zaoszczędzone pieniądze, które przeznaczymy na pomoc osobom chorym i biednym w parafii. Będą także rozprowadzane świece wielkanocne.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje osoby pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W piątki Wielkiego Postu – Drogi Krzyżowe:  o godz. 16.30 z udziałem dzieci, a po Mszy Św. wieczornej o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedziele Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16.15. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach oraz zyskiwania w ten sposób odpustów.

5. W tym roku w Środę Popielcową – 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. W ich intencji będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek po mszy św. modlitwy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek do chorych udamy się od godz. 9.00.  Po południu okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem do Serca Jezusa. Droga krzyżowa dla dzieci rozpocznie się o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych po mszy wieczornej o 17.30. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. o godz. 17.00.

7. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza. Tego dnia rozpoczniemy cykl Katechez Przedmałżeńskich, na które zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą odbywać się w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.

8. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam pobożniej przeżywać czas Wielkiego Postu. Jest do odebrania w zakrystii nowy numer Różańca dla prenumeratorów.

9. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Alicji Kowalskiej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram