44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 21 marca 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 21 marca 2021 r.

  1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
  2. Do środy będą trwać nasze wielkopostne rekolekcje, którym przewodniczy ks. Krzysztof Napora, sercanin z Lublina. Dokładny ich plan znajduje się w gablocie. Dziś porządek mszy św. niedzielny. W poniedziałek, wtorek i środę spotkania rekolekcyjne o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Przez dni rekolekcji będzie także msza św. o godz. 7.00. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej z udziałem zaproszonych kapłanów we wtorek od godz. 8.30 i od 16.30. Skorzystajmy z tego czasu łaski i nawrócenia.
  3. W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na wieczornej mszy św. będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji – dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko nienarodzone a matkom w stanie błogosławionym i zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo.
  4. W najbliższy piątek, 26 marca, o godz.16.30 droga krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy także na Misterium Męki Pańskiej o godz. 19.30 przygotowane przez młodzież naszej parafii.
  5. Przyszła niedziela, 28 marca będzie już Niedzielą Palmową. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Tego dnia na Gorzkich Żalach i Mszy św. o godz. 17.00 zapowiedzieli swoją wizytę klerycy naszego seminarium, którzy zaśpiewają Ewangelię o męce Pańskiej.
  6. Z radością przekazujemy wiadomość o nagrodzie jaką otrzymali w Uroczystość św. Józefa nasza pani katechetka Iwona Fijałkowska – Kaczmarska oraz pan kościelny Wojciech Lipiński. Srebrny krzyż zasługi wręczony przez ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia jest wyrazem uznania dla gorliwej służby w naszej archidiecezji. Gratulujemy.
  7. Organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego (RTV i AGD). Elektrośmieci składujemy w Domu Parafialnym do 7 kwietnia.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Stanisława Włodarczyk. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram