44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 14 marca 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 14 marca 2021 r.

  1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów.
  2. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, do której przygotowujemy się przez nowennę odprawianą na zakończenie codziennej adoracji. Msze św. w uroczystość o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Drogi Krzyżowe tradycyjnie o godz. 16.30 i 17.30.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Krzysztof Napora, sercanin z Lublina. Będą trwały do środy włącznie według planu umieszczonego w gablocie i na stronie internetowej parafii. Z racji pandemii uczniowie wysłuchają konferencji rekolekcyjnych on-line w ramach katechezy zdalnej, a do kościoła na Mszę św. zapraszamy w niedzielę: dzieci o godz. 10.00 a młodzież o godz. 17.00. Wtorek będzie dniem spowiedzi.
  4. Przekazujemy informację, że w związku z przeprowadzaną modernizacją ewidencji gruntów i budynków odbędą się spotkania dla mieszkańców: Grudnej, Zagadek, Załuża, Kościuszki i Bednarzy w siedzibie naszej gminy: 22 i 23 kwietnia. Dokładna treść otrzymanego powiadomienia znajduje się w gablocie.
  5. Kolejny już raz zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, pracujących w najbiedniejszych krajach. Elektrośmieci składujemy w Domu Parafialnym do 7 kwietnia.
  6. Przez trzy niedziele możemy przekazać do puszek ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą w ubiegłą niedzielę.
  7. 15 marca przypada dziesiąta rocznica wybuchu wojny domowej w Syrii. Tlący się wciąż konflikt sprawia, że bez pomocy z zewnątrz Syryjczycy są skazani na głód, nędzę i cierpienie. Wspierajmy potrzebujących poprzez ofiary składane do skarbonki w ramach akcji Rodzina – Rodzinie.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny z atrakcyjnym dodatkiem w postaci magnesu z wizerunkiem św. Józefa. W Niedzieli obrazek z modlitwą do tego świętego. Wiele miejsca poświęcone jest papieżowi Franciszkowi i jego ostatniej pielgrzymce.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Janina Cieleban, Tadeusz Ćwiek, Stefan Brzozowski i Zdzisław Koćfin. Wieczny odpoczynek…

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Niedziela – 21 marca

  8.00 – Msza św. z nauką ogólną

10.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i ich rodziców

12.00 – Msza św. z nauką ogólną

14.00 – Msza św. z nauką ogólną

16.15 – Gorzkie Żale 

17.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

Poniedziałek – 22 marca

  8.00 – Msza św. z nauką ogólną

10.00 – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Msza św. z nauką ogólną

18.30 – Msza św. z nauką ogólną

Wtorek – 23 marca – DZIEŃ SPOWIEDZI

  8.00 – Msza św. z nauka ogólną – spowiedź

10.00 – Msza św. z nauka ogólną – spowiedź

17.00 – Msza św. z nauką ogólną – spowiedź

18.30 – Msza św. z nauką ogólną – spowiedź

Środa – 24 marca

  8.00 – Msza św. z nauką ogólną

10.00 – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – (Nowenna) Msza św. z nauką ogólną

18.30 – Msza św. z nauką ogólną

Rekolekcje prowadzi ks. Krzysztof Napora, sercanin z Lublina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post navigation

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram