OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.02.2021

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 – Wielkopostny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Będzie można wesprzeć ich posługę ofiarą złożoną do puszek przy wyjściu z kościoła.
  3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
  4. W pierwszy czwartek marca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Godzina Święta o 16.00.
  5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej za grzechy. W godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych.
  6. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę po Mszy św. wieczornej.
  7. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  8. Kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym druga część rekolekcji z ks. Franciszkiem Blachnickim, Niedziela oraz Idziemy podejmują aktualne tematy z życia ludzi wierzących.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Danisława Baranowicz. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…