44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 19 lutego 2017 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 19 lutego 2017 r.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. W naszych modlitwach pamiętajmy o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować. Tego dnia na nowennie i Mszy św. będziemy polecać miłosiernemu Bogu naszych bliskich zmarłych. W środę także zapraszamy na kolejną Katechezę dla dorosłych (wyjątkowo tydzień wcześniej).

3. W następna niedzielę, 26 lutego (ostatnią niedzielę karnawału), rozpoczniemy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który da początek Narodowemu Kongresowi Trzeźwości pod hasłem: Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu. Kongres jest wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków, aby przez modlitwę i własne świadectwo podążać ku trzeźwości narodu.

4. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na wsparcie, wyznaczonej nam przez Caritas, rodziny syryjskiej w ramach akcji Rodzina Rodzinie. Za ten dar serca składamy serdeczne podziękowanie.

5. Zebranie katechetów naszej parafii odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00.

6. Kuria Metropolitalna Łódzka organizuje pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 – lecia objawień Matki Bożej. Jej program znajduje się w gablocie przed kościołem.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej, w której przeczytamy m. in. o polskim biskupie, który został specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka do Medjugorja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram