44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 21 lutego 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 21 lutego 2021 r.

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
 2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.30 dla dzieci, o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Przypominamy, że w roku Jubileuszu naszej diecezji taki odpust możemy uzyskać w naszym kościele każdego dnia. Jubileuszowe odpusty możemy także ofiarować za zmarłych. Korzystajmy z tej możliwości.
 3. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie jutro o godz. 18.00.
 4. W środę na nowennie i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.
 5. Wczoraj rozpoczęliśmy cykl Katechez Przedmałżeńskich, na które zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na pomoc polskim misjonarzom.
 7. Parafia nasza kontynuuje pomoc materialną Chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Od tego miesiąca przez rok będziemy wspierać jedną rodzinę z Syrii kwotą 400zł. miesięcznie. Pod chórem znajduje się specjalna skarbonka do której możemy przekazywać swoje ofiary na ten cel. Bóg zapłać za te dary serca. Zdjęcie wybranej dla nas trzyosobowej rodziny, którą będziemy wspierać możemy obejrzeć w gablocie.
  https://youtu.be/FCy0QuCeIRQ
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia – modlitwa adoracyjna na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodych przygotowujących się do bierzmowania.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, aby głębiej przeżywać Wielki Post.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Jarosław Woźniak. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram