44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 14 lutego 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 14 lutego 2021 r.

  1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  2. Wspominamy dziś św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. O godz. 16.30 – Nieszpory niedzielne.
  3. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci Chrystusa na krzyżu. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Na zakończenie Mszy Świętych w Środę Popielcową będzie można materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny oddział Caritas przez złożenie ofiary do puszek.
  4. W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem będziemy wynagradzać Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.
  5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 z udziałem dzieci, o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy cykl Katechez Przedmałżeńskich, na które zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa. Spotkania będą odbywać się w soboty o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
  7. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie w poniedziałek 22 lutego o godz. 18.00.
  8. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy gospodarczej.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Niedziela podejmuje temat trzeźwości. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: Jak dobrze zacząć Wielki Post. Przewodnik Katolicki wydał małe książeczki z rozważaniami: „40 dni z Bogiem”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram