44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 12 lutego 2017 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 12 lutego 2017 r.

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nieszporami dziś o godz. 16.30.

2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, apostołów Słowian, współpatronów Europy.

3. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który żył w III wieku i poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Pamiętajmy o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia. Przy tej okazji zapowiadamy Katechezy Przedmałżeńskie, które będą się odbywały w naszej parafii  w soboty Wielkiego Postu.

4. Bóg zapłać za ofiary. Przy kościele kontynuowane są prace remontowe. W minionym tygodniu podłączono nowe tablice rozdzielcze prądu. Trwają także prace przygotowujące ściany zakrystii do malowania. Jak pozwoli pogoda dokończona zostanie obróbka zewnętrzna okien i drzwi.

5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Dariusz Dyła. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram