Ogłoszenia parafialne 24 stycznia 2021 r.

1. W związku z przypadająca dziś Niedzielą Słowa Bożego, która przypomina nam o znaczeniu i wartości Pisma świętego w naszym życiu wiary, prosimy wychodząc z kościoła zabrać karteczkę z cytatem biblijnym do przemedytowania w domu.
  2. Dziś o godz. 16.15 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia, a po mszy św. o godz. 17.00 – Wieczór Uwielbienia.
  3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech intencja o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa towarzyszy naszym modlitwom.
  4. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła narodów.
  5. Codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Koronka do miłosierdzia Bożego.
  6. W najbliższą środę na nowennie i Mszy św. modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych. Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej, które odbędą się w pierwszy weekend lutego (5-7 lutego 2021 r.). Udział w nich mogą wziąć uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i starsi. W tym roku rekolekcje, ze względu na pandemię Covid19, odbywać się będą przez Internet.
  8. Dziś, z rozporządzenia Episkopatu Polski, w całej Polsce prowadzona jest zbiórka na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi, które dotknęło Chorwację.
  9. 24 stycznia wspominamy w liturgii św. Franciszka Salezego – patrona dziennikarzy. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do odebrania gazety dla prenumeratorów.