44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne 17 stycznia 2021 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne 17 stycznia 2021 r.

  1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali
    o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się za jego wyznawców. Jan Paweł II powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”.
  2. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca spotkanie członków Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 10.00, a o 16.15 – nabożeństwo różańcowe.
  3. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Zachęceni przykładem modlitwy Pana Jezusa, abyśmy byli jedno, módlmy się o prawdziwą jedność wszystkich uczniów Chrystusa.
  4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości do nich.
  5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego, która ma nam przypomnieć o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego.
  6. Kończą się ferie zimowe dla uczniów a pandemia koronawirusa wciąż trwa. Ks. arcybiskup przedłużył dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele do dnia 31 stycznia. Odkładamy także tegoroczną kolędę na czas późniejszy.
  7. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi. Niedziela podejmuje temat jedności wyznawców Chrystusa.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Mieczysława Paciepna. Wieczny odpoczynek…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram