44 631-81-36
 

Ogłoszenia parafialne – 5 lutego 2017 r.

feature image

Ogłoszenia parafialne – 5 lutego 2017 r.

1.   W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Łączymy je z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będziemy sprawowali o godz. 10.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, starszym w dotarciu do świątyni. Możemy także zgłaszać adresy tych, których odwiedzimy w domach po zakończeniu modlitwy za chorych w kościele.

2. Podziękowanie za kolędę.

Zakończyła się wizyta kolędowa w rodzinach naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkania pełne życzliwości, które pozwalają nam się lepiej poznać. Jako duszpasterze mogliśmy wspólnie pomodlić się w gronie rodziny, pobłogosławić i poświęcić wasze mieszkania. Był czas na krótką rozmowę i podzielenie się radościami i troskami codziennego życia. Odwiedziliśmy w sumie ok. 1400 rodzin – co stanowi 92 % wszystkich rodzin naszej parafii. Dziękujemy za podwożenie nas do poszczególnych miejsc kolędowania a także za wzmacniające nasze siły posiłki. Składamy gorące podziękowania za złożone ofiary – Bóg zapłać. Przeznaczymy je na dalsze prace remontowe naszej świątyni.

W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy do puszek ofiarę 260 zł. na wsparcie zakonów kontemplacyjnych Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę gospodarczą.

3. Kuria Metropolitalna Łódzka organizuje pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 – lecia objawień Matki Bożej. Jest to 7 dniowa pielgrzymka samolotem w połowie października. Cena ok. 3200 zł. Zapisy chętnych za pośrednictwem parafii w sekretariacie Kurii w Łodzi. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie przed kościołem.

4. W tygodniku Niedziela znajdziemy relację z Ingresu nowego Metropolity Krakowskiego. W Gościu Niedzielnym i w tygodniku Idziemy przeczytamy o śmierci polskiej misjonarki w Boliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram